منو اصلی
اخبار > همایش بین‌المللی گفتگوهای بینافرهنگی در حال برگزاری است


  چاپ        ارسال به دوست

با محوریت ادیان، عرفان و تصوف؛

همایش بین‌المللی گفتگوهای بینافرهنگی در حال برگزاری است

پنل سوم همایش بین‌المللی گفتگوهای بینافرهنگی به صورت ویدئو کنفرانسی با حضور شرکت کنندگانی از کشورهای جمهوری اسلامی ایران، سریلانکا، پاکستان و افغانستان در حال برگزاری است.


به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، معاونت فرهنگی و رسانه اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با همکاری معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، آستان قدس رضوی، دانشگاه فردوسی مشهد و همچنین  نمایندگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و با مشارکت ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان، خراسان شمای و جنوبی همایش بین‌المللی گفتگوهای بینافرهنگی برگزار می‌کند.

این همایش بین‌المللی در چهار محور اصلی زبان و ادبیات فارسی، هنر و معماری، ادیان و عرفان و تصوف و همچنین، مطالعات فرهنگی و اجتماعی در خراسان رضوی برپا خواهد شد.

در پنل سوم این همایش، حجج اسلام محمدمهدي تخسيري و عبدالكريم بي آزار شيرازي، محمودرضا اكرامي فر، سيد حسن شرفايي و رياض احمد رضوي، سيد اشراق حسيني، مروان باوا و نصيب الله عمراف با محوریت زبان و ادبیات فارسی با موضوع شخصیت امام رضا(ع) در ادبیات اقوام منطقه، جایگاه امام رضا(ع) در ادیان، نقش اسلام در سریلانکا، زیارت نقطه عطف در تقریب مذاهب و وحدت اسلامی، شخصیت والای امام رضا(ع) در میان اقوان خراسان، همگرایی اجتماعی اقوام خراسان در سایه امام رضا(ع)، اخلاق عملی از دیدگاه امام رضا(ع)، جایگاه امام رضا(ع) در بین ادیان و مذاخب و بررسی ادیان خراسان در عصر امام رضا(ع) به ايراد سخن می‌پردازند.

تأكيد بر تقویت همدلی و همگرایی میان ملت‌ها

علی بختیاری، رییس نمایندگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در خراسان رضوی در دومین روز برگزاری همایش بین‌المللی گفتگوهای بینافرهنگی که با محوریت هنر و معماری برگزار شد، هدف از برگزاری این دور از نشست‌ها را تقویت همدلی و همگرایی میان ملت‌ها عنوان کرد.

وی افزود: کشورهای همسایه، آسیای مرکزی و شبه قاره، دارای مشترکات تاریخی و فرهنگی فراوانی هستند که سرمایه ارزشمندی در گسترش دوستی ، همدلی و صلح پایدار است.

بختیاری با ذکر این نکته که هنر مرز نمی‌شناسد، هنر را از مقوله‌های جدی فرهنگی هر جامعه‌ای دانست و گفت: آنجا که زبان از سخن باز می‌ماند، هنر به سخن در می‌آید.

وی در پایان سخنانش، از اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، آستان قدس رضوی، رایزنی‌های فرهنگی کشورمان و دانشگاه فردوسی مشهد به جهت همراهی در برگزاری این رویداد فرهنگی تشکر کرد.

گفتنی است؛ همایش بین‌المللی گفتگوهای بینا فرهنگی به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار شده و علاقه مندان می‌توانند با استفاده از لینک http://vroom.um.ac.ir/iscm به صورت مجازی در همایش شرکت کنند.

زمان برگزاری این همایش از شنبه ۲۶ الی  ۲۹ تیرماه و از ساعت ۳۰/۸ تا ۳۰/۱۰ صبح خواهد بود و با حضور ۳۱ استاد برجسته از ایران و ۸ کشور اسلامی برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/ص


٠٨:٠١ - 1400/04/28    /    شماره : ٧٧١٤٧٢    /    تعداد نمایش : ٥٣٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج